Nauka

Według postanowienia Kuratorium Oświatowego w Szczecinie pozytywnie został zaopiniowany wniosek Stowarzyszenia na rzecz gminy Międzyzdroje "Międzyzdroski Klub Biznesu" z dnia 13 czerwca 2008 r. o nadanie uprawnień szkoły publicznej.
Dla podbudowy programowej gimnazjum, Niepubliczne Technikum Hotelarskie otworzyło kierunek: Technik Hotelarz 341[04], z możliwością szkolenia i odbywania praktyk w renomowanych hotelach międzyzdrojskich. Placówka znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach przy ul. Leśnej 17. Nowoczesne pomieszczenia oraz pracownia komputerowa przygotowane są do standardów szkół średnich.
Szkoła zatrudnia znakomitą kadrę nauczycieli akademickich i szkół średnich. Technikum Hotelarskie zostało obiętę patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Wszystkie zajęcia dydaktyczne Technikum Hotelarskiego będą odbywały się w salach lekcyjnych w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach przy ul. Leśnej 17. Natomiast prowadzone lekcje odbywać się będą w pracowni ogólnodydaktycznej na I piętrze budynku, w sali komputerowej na I pietrze oraz w sali gimnastycznej. Do zajmowanych przez Technikum Hotelarskie pomieszczeń prowadzi osobne wejście oraz wydzielona wyłącznie do użytkowania przez uczniów i nauczycieli Technikum Hotelarskiego klatka schodowa. Pomieszczenie wynajęte szkole ponadgimnazjalnej są oddzielone od pozostałej części budynku ścianką, przeszkloną z drzwiami. Obok sali lekcyjnej znajduje się łazienka przeznaczona dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej.
Pomieszczenie w którym odbywać się będą zajęcia lekcyjne pozwala na realizację treści programowych. Pomieszczenie spełnia wymogi sanitarno - higieniczne, ekologiczne, ergonomiczne oraz dotyczące bezpieczeństwa.
Pracownia komputerowa, z której korzystać będzie Technikum Hotelarskie umożliwia wykonywanie zadań podczas nauki technologii informacyjnej oraz praktycznej nauki zawodowej. Pracownia spełnia wszelkie wymogi normy budowlanej oraz wyposażona jest w stanowiska komputerowe, zestawy komputerowe wraz z programami uzytkowymi.

Zajęcia lekcyjne przedmiotów zawodowych odbywać się będa w przygotowanej klasopracowni wyposażonej w odpowiednie środni dydaktyczne:

  1. Podstawy ekonomiczne i prawne.

Uczeń pozna w trakcie zajęć najważniejsze zagadnienia z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw w gospodarce rynkowej oraz samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w ramach małego podmiotu gospodarczego. Klasopracownia do prowadzenia zajęć "Podstawy ekonomiczne i prawne" wyposażona będzie w rzutnik , pisma, magnetowid, foliogramy i plansze charakteryzujące obieg dochodu i produktu w gospodarce, klasyfikacje przedsiębiorstw, podział rynku kapitałowego, a także wzory umów rachunku bankowego, wzory deklaracji rozliczeniowych, wzory kart podpisów. W skład biblioteczki pracowni wejdą: Rocznik Statystyczny, Ustawy, kodeksy, regulaminy hoteli itp. W pracowni zapewniony zostanie dostęp do Internetu w celu umożliwienia bieżacego wyszukiwania przepisów, orzecznictwa sądów oraz cesusów.

  1. Zasady żywienia i technologia gastronomiczna.

Przedmiot łączy treści teoretyczne z praktycznym przygotowaniem w zakresie gastronomii, w związku z tym zajęcia odbywać się będą w klasopracowni wyposażonej w tablice, plansze i foliogramy tematyczne, filmy instruktażowe, modele i atrapy oraz próbki i kolekcje. W kalsopracowni znajdować się będą karty dań zakładów gastronomicznych, karty oceny potraw.

  1. Obsługa konsumenta.

Wiedzę teoretyczną beda zdobywać uczniowie klasopracowni wyposażonej w telewizor i video oraz filmy instruktażowe. Natomiast umiejętności praktyczne będą poznawać i doskonalić w hotelach, które podpisały ze szkołą umowę o współpracy. Hotele podlegały standaryzacji i posiadają kategori: ***, więc posiadają wpełni wyposażone kuchnie i restauracje, kawiarnir i bary, w których uczniowie będą mogli wykonać zadania oraz poprawnie naśladować zadania wykonane przez nauczyciela i obsługę hotelu.

  1. Organizacja i technika pracy.

Zajęcia będą prowadzone w klasopracowni przedmiotowej wyposażonej w sprzęt audiowizualny i podręczną biblioteczkę zaopatrzoną w literaturę o tematyce hotelarskiej i turystycznej, filmy dydaktyczne, plansze, foldery i katalogi hoteli. Ponadto zajęcia będą też odbywały się w hotelach, które podpisały ze szkołą umowę współpracy.

  1. Technika pracy biurowej.

Zajęcia prowadzone będą w pracowni komputerowej z wykorzystaniem programw komputerowych umożliwiających uczniom zdobycie umiejętności pisania na maszynie, prowadzenia korespondencji biurowej, prace z programami WordPad, Paint, Kalkulator oraz posługiwanie się edytorem tekstu - WORD i arkuszem kalkulacyjnym - EXCEL. Pracownia wyposażona jest w sprzęt komputerowy i techniczny sprzęt biurowy (fax, kserokopiarka, telefon z automatyczną sekretarką, dyktafon).

  1. Usługi turystyczne.

Zajęcia realizowane będą w pracowni wyposażonej w zestaw audiowizualny, filmy,diagramy,plansze, wykresy, akty prawne dotyczące turystyki, atlasy, mapy, informatory, foldery, słowniki geograficzno - krajoznawcze w celu zapoznania uczniów z organizacją, programowaniem i obsługą róznego rodzaju imprez turystycznych. Uczniowie będą zwiedzać biura podrózy, imprezy turystyczne odbywające się w regionie, a także uczestniczyć w najbliższych targach turystycznych.

  1. Podstawy rachunkowości i finansów.

Zajęcia realizowane będą w korelacji z zajęciami Podstaw ekonomicznych i prawnych w tej samej klasopracowni, z wykorzystaniem środków dydaktycznych wymienionych wpunkcie 1. oraz wzorów sprawozdań finansowych, zestawó formularzy urządzeń ewidencyjnych, ksiąg rachunkowych itp.

  1. Marketing w hotelarstwie.

Zajęcia odbywać się będą w klasopracowni wyposażonej w schematy przedstawiające cykl życia produktu, typy kanałów dystrybucji, badania rynkowe, model gościnności oraz filmy instruktażowe. Uczniowie zapoznają się z przykładowymi biznes planami hoteli współpracującymi ze szkołą, materiałami promocyjnymi, bedą współtworzyć materiały promocyjne, modele gościnności itp.